Co wpływa na cenę mieszkania? Odkryj Kluczowe Czynniki!

Ceny mieszkań o podobnym metrażu i standardzie potrafią znacznie się różnić, co kryje się za tymi rozbieżnościami? 

1. Lokalizacja
To kluczowy element wpływający na cenę nieruchomości. Mieszkania w samym centrum czy dobrze skomunikowane są zwykle droższe ze względu na dobrą lokalizację. Atrakcyjne mogą być również oferty na obrzeżach miasta z uwagi na bliskość przyrody czy prestiż lokalizacji.

2. Standard Wykończenia
Wysoka jakość materiałów, staranne wykończenie i nowoczesne rozwiązania typu SMART wpływają na cenę.

3. Usytuowanie Lokalu w Budynku
Wiele zależy czy w budynku jest winda. Mieszkania na parterze z ogródkami cieszą się dużym zainteresowaniem. Podobnie na ostatnim piętrze z przestronnymi balkonami czy tarasami.

4. Ekspozycja Mieszkania
Mieszkania z ekspozycją na południe czy zachód, z dużymi oknami, są często bardziej poszukiwane. Lepsze nasłonecznienie i atrakcyjny widok mogą podnieść cenę nieruchomości.

5. Rozkład Mieszkania i Metraż
Dobrze przemyślany układ pomieszczeń oraz optymalne wykorzystanie metrażu wpływają na atrakcyjność nieruchomości. Odpowiedni metraż w stosunku do ilości pokoi mogą wpłynąć na cenę.

6. Atrakcyjne części wspólne
Dodatkowe udogodnienia, takie jak siłownia, rowerownia, wózkownia czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych, zwiększają wartość mieszkania. Atrakcyjny plac zabaw, prywatne tereny zielone docenią zarówno dzieci jak i rodzice

7. Historia Nieruchomości
Stan techniczny oraz historia modernizacji nieruchomości mogą wpływać na jej wartość. Regularne konserwacje, brak ukrytych wad, czy nawet unikalna historia budynku mogą podnieść atrakcyjność mieszkania.

Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania, warto poznać rynek nieruchomości, porównać oferty oraz skonsultować się z agentem nieruchomości. To pozwoli podjąć Ci bardziej świadomą decyzję, dostosowaną do Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb.

RÓWNIEŻ NA BLOGU

O mnie

Jestem przedsiębiorcą, specjalistą w dziedzinie sprzedaży, marketingu, brandingu  i social media, aktywnym zawodowo od ponad 14 lat.

Dziś jestem związana głównie z branżą nieruchomości. Prowadzę działania marketingowe dla dewelopera IgnerHome, zarządzam mieszkaniem na wynajem krótkoterminowy we Wrocławiu i prowadzę bloga nt. nieruchomości, a moja historia z nieruchomościami zaczęła się w 2005 r.

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj bezpłatny materiał!

.